3 materiały, które warto wykorzystać do budowy domu

3 materiały, które warto wykorzystać do budowy domu

Chcesz wybudować dom i zastanawiasz się jakich materiałów użyć? W ostatnich latach na popularności zyskały naturalne materiały z kamienia. Poniżej przedstawiamy 3 materiały, które sprawią, że Twój dom będzie trwały oraz nowoczesny.

Kostka brukowa

Kotki brukowe są wykorzystywane w szczególności na terenie otaczającym dom jednorodzinny. Materiał tego typu właściwie nie posiada wad natury technicznej, a dodatkowo wyróżnia się wysoką estetyką. Kostkę brukową produkuje się w wielu rozmiarach i różnych surowców, co pozwala na wybór kostki według swojego gustu. Twardość, odporność na obciążenia i mrozy – te wszystkie cechy posiada kostka brukowa. Kielce są miejscem wielu przedsiębiorstw oferujących sprzedaż kostki brukowej. Wybór brukowej kostki powinien być przemyślany. Decyzję o zakupie konkretnego materiału, należy uzależnić od przeznaczenia danej nawierzchni oraz przewidywalnego obłożenia na tej drodze. Grubsze kostki za sprawą większej wytrzymałości świetnie sprawdzą się na posesji przed garażem. Na rynku jest również łatwo dostępna kostka ogrodzeniowa, z której można wykonać przepiękne ścieżki zarówno do ogrodu, jak i tarasu.

Cegła dekoracyjna

Każdy, kto buduje dom, projektuje wnętrza po to, by były eleganckie, modne oraz przede wszystkim przytulne. Taki klimat tworzy biała cegła dekoracyjna. Cegły pomalowane na biało świetnie się prezentują i są doskonałą propozycją dla osób lubiących styl skandynawski. Oczywiście to nie oznacza, że trzeba montować cegły do wnętrz. Na rynku producenci oferują dekoracyjne płytki ceglane mogące udekorować praktycznie każdą ścianę. Płytki tego typu mogą być z powodzeniem stosowanie nawet w niewielkich i wąskich pomieszczeniach. Zastosowanie ceglanych płytek w białym kolorze sprawia nawet, że pomieszczenie, które jest niewymiarowe, pozytywnie wpłynie na postrzeganie przestrzeni. Taki materiał naprawdę warto wbudować w ścianę, ponieważ nadaje się do łącznia praktycznie z każdym innym materiałem. Jeśli boisz się, że dominacja białej cegły ochłodzi wnętrza, koniecznie zestaw ją z drewnem.

Granit płomieniowany

Jeśli cenisz sobie estetykę i luksus w dobrej cenie, koniecznie zwróć uwagę na granit płomieniowany. Kamień tego typu jest niezwykle estetyczny i wytrzymały. Z tego względu jest z powodzeniem stosowany w miejscach, gdzie oblodzenie może stanowić zagrożenie dla człowieka. Proces płomieniowania tworzy warstwę antypoślizgową, dlatego zazwyczaj ten materiał jest wykorzystywany do budowy podjazdu, schodów zewnętrznych oraz wewnętrznych.