Ciekawe rozwiązania technologiczne dla przedsiębiorstw

Ciekawe rozwiązania technologiczne dla przedsiębiorstw

Rozwój technologii informatycznych sprawił, że przenikają one dzisiaj nasze życie w praktycznie wszystkich obszarach. Ogromna większość przedsiębiorstw potrzebuje dzisiaj nie tylko specjalistycznego sprzętu czy oprogramowania, ale często także związanymi z nimi usług. W tym artykule przyglądamy się kilku ciekawym technologicznym rozwiązaniom dla firm.

Dedykowane oprogramowanie i aplikacje na wyciągnięcie ręki

Korzystanie z różnego rodzaju oprogramowania jest dzisiaj w przedsiębiorstwach powszechne. Praktycznie nie ma dziś dużego biura, magazynu, sklepu czy jakiejkolwiek innej instytucji, która nie korzystałaby z jakiegoś rodzaju specjalistycznego systemu. W niektórych przypadkach dostępne na rynku gotowe rozwiązania są jednak niewystarczające, choćby ze względu na specyfikę danej firmy lub dość wąską branżę. Tutaj z pomocą przychodzi platforma low code. To stosunkowo łatwy, szybki, niedrogi, niezawodny oraz niewymagający znajomości programowania sposób na stworzenie indywidualnych rozwiązań. To świetna i sprawdzona opcja dla firm potrzebujących dedykowanych aplikacji i systemów.

Kompleksowe usługi streamingowe

Przez ostatni rok, z oczywistych przyczyn, wiele przedsiębiorstw musiało przenieść sporą część swojej działalności do sieci. Nie dotyczyło to jednak wyłącznie przejścia na pracę zdalną, ale także zdalnego organizowanie wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych, konferencji, wydarzeń czy targów branżowych. Wówczas to niezwykle popularne stały się usługi pozwalające za ułamek kosztów zakupu sprzętu czy przeszkolenia personelu zorganizować transmisje online. Takie rozwiązanie przydaje się nie tylko w sytuacjach kryzysowych. Pozwala bowiem na niezwykle łatwe i korzystne zorganizowanie streamingu wideo z dosłownie każdego wydarzenia. Firmy oferujące te usługi zapewniają wszystko, od sprzętu i jego obsługi, po zapewnienie właściwej transmisji na dowolnym portalu.

Innowacyjny sprzęt sieciowy dla przedsiębiorstw

Zakup sprzętu sieciowego to niemały wydatek, szczególnie jeśli dane przedsiębiorstwo posiada kilka placówek. Podstawą w tej kwestii jest niezawodność, oprócz niej warto jednak nie ograniczać się wyłącznie do najprostszych rozwiązań. Nowoczesne urządzenia sieciowe dedykowane firmom, takie jak Ubiquiti UniFi to wybór znacznie korzystniejszy, pozwalający na sprawniejsze i w efekcie także oszczędniejsze zarządzanie infrastrukturą. Gwarantujący także łatwy i stabilny zdalny dostęp. Dystrybutor tej marki w Polsce zapewnia pełne wsparcie techniczne, doradztwo oraz wiele więcej. To świetny sprzęt sieciowy zarówno dla wszelkich przedsiębiorstw, w tym tych działających w sektorze ISP oraz sklepów internetowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ciekawych i nietypowych rozwiązaniach, zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na naszej stronie. Znajdziesz w nich liczne nowinki, ciekawostki oraz porady dotyczące technologii. Mówiąc inaczej, wszystko o technice, w jednym miejscu.