Czy zakup poleasingowych laptopów do biura to dobry pomysł? Sprawdźmy!

Czy zakup poleasingowych laptopów do biura to dobry pomysł? Sprawdźmy!

Komputer jest bijącym sercem każdej firmy – jest również jednym z większych zakupów, których musimy dokonać już na samym początku prowadzenia działalności. Dziś więc zastanowimy się nad tym, czy koszt tego zakupu można zoptymalizować poprzez wybór sprzętu poleasingowego. Czym właściwie są laptopy poleasingowe i jak sprawują się w biurze? Zapraszamy do lektury!

Zakładamy pierwsze firmowe biuro

Biurka już zakupione, złożone i ustawione na stanowiskach, na ich blatach znajdziemy przyborniki z długopisami i papierem, a obok nich wygodne fotele biurowe. Na ścianie wisi już tablica korkowa lub magnetyczna, w rogu pomieszczenia stoi drukarka, a w gniazdkach drzemie potężny internet, podłączony do budynku przez mufy światłowodowe. Czego brakuje w tym zestawie? Komputera – przede wszystkim tego jednego, głównego firmowego oraz dodatkowych dla pracowników. Cóż, otwarcie biura wiąże się zawsze z dużymi wydatkami – czy jednak wiesz, że cena laptopa poleasingowego potrafi być nawet o kilkadziesiąt procent niższa niż cena nowego laptopa o takich samych parametrach?

Czym są laptopy poleasingowe?

Laptop poleasingowy to komputer używany, który przed ponowną sprzedażą został odświeżony w serwisie poleasingowym. Tego rodzaju komputery pochodzą najczęściej ze szkół, korporacji lub instytucji bankowych. Ich stan techniczny jest często określany w klasach – zazwyczaj te najwyższe oznaczają, że komputer do złudzenia przypomina nigdy nieużywany egzemplarz. Wybór laptopa poleasingowego nie tylko jest działaniem korzystnym dla firmowego budżetu, lecz również proekologicznym – wybierając komputery odnowione, ograniczamy produkcję elektrośmieci. No i najważniejsze, nawet jeżeli dysponujemy ograniczonym budżetem, to wybierając laptopa poleasingowego, możemy pozwolić sobie na zakup sprzętu takich topowych marek jak Apple, Hp czy nieco tańszy Asus. Naprawy takich sprzętów są rzadko konieczne – to zazwyczaj najbardziej wytrzymałe modele komputerów czołowych producentów, które doskonale sprawdzają się w biurze.

Czy udziela się gwarancji na laptopy poleasingowe?

To zależy od sklepu – warto jednak podkreślić, że jeżeli faktycznie zależy nam na komputerze, który spełni nasze wymagania to lepiej wybrać firmę udzielająca gwarancji na sprzedawany sprzęt poleasingowy. Udzielenie gwarancji przez sklep świadczy o tym, że jest on pewien jakości oferowanego sprzętu. Gwarancyjna naprawa laptopów poleasingowych jest realizowana na takich samych zasadach, jak naprawa nowego sprzętu. Komputer zazwyczaj jest odbierany przez kuriera i naprawiany w serwisie. Czas naprawy takich sprzętów to zazwyczaj od kilku, do kilkunastu dni – w zależności od zasad sklepu.