Jaką kamerę i aparat wybrać na wakacje?

Jaką kamerę i aparat wybrać na wakacje?

Nadeszło długo wyczekiwane lato, wiele osób już planuje urlopy i weekendowe wyjazdy. Wcale nas to nie dziwi. Po tak długotrwającym lockdownie, marzymy o tym by w końcu wypocząć, poleżeć na plaży, poodkrywać nowe miejsca i poprzebywać trochę na łonie natury. Do takiego wyjazdu jednak należy się odpowiednio przygotować zabierając wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy oraz sprzęt fotograficzny, dzięki któremu będziemy mogli uwiecznić niezapomniane chwile. Jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej podczas wakacji? Podpowiadamy!

Kamera GoPro – kiedy się przydaje?

Jedną z popularniejszych kamer na wakacyjny wyjazd zdecydowanie jest kamera gopro. Posiada niewielkie rozmiary, jest lekka i wygodna w transportowaniu. Możemy zabrać ją ze sobą wszędzie i nigdy nie będzie stanowiła niepotrzebnego nadbagażu. To rodzaj sportowej kamery, którą zrobimy zdjęcia i filmy pod wodą, umieścimy ją na kasku, przyczepimy do deski surfingowej czy szyby samochodu by monitorować przemierzoną trasę, a także zrobimy piękne ujęcia podczas wspinaczki górskiej. Kamera gopro zmieści się w kieszeni, kieszeni plecaka oraz etui. Dzięki temu możesz zawsze mieć ją pod ręką, rejestrując ważne dla Ciebie momenty. Posiada zaawansowane ustawienia, a nagrania robią naprawdę ogromne wrażenie.

Instax – uwiecznij niezapomniane chwile

Kolejnym aparatem, który świetnie sprawdzi się na wakacyjne wyjazdy jest aparat natychmiastowy Instax. Uwiecznione momenty wywołują się w kilka sekund, a odbitki możemy umieścić w portfelu, na tablicy korkowej lub komuś podarować. Oczywiście taki aparat nie powinien stanowić naszego głównego urządzenia do rejestrowania wydarzeń, ale jest świetnym dodatkiem, który warto posiadać.

Jaki aparat na wakacje wybrać?

Aparat na wakacje przede wszystkim powinien być kompaktowy. Możliwość schowania go do torby lub plecaka, to kluczowa kwestia, zwłaszcza gdy zamierzamy aktywnie spędzać czas. To sprawi, że będziesz w stanie zarejestrować ważne momenty zachowując odpowiedni komfort i wygodę.

Należy unikać zabierania ze sobą lustrzanek, które nie są poręczne i sporo ważą. Wymagają umieszczenia w specjalnej torbie i stanowią dodatkowy ciężar, który często będzie nam wadził.

Oprócz kamery gopro i aparatu natychmiastowego, warto rozważyć zabranie bezlusterkowca lub kompaktowego aparatu. Jakość zdjęć jest naprawdę wysoka, a sam aparat zmieści się w bagażu podręcznym.

Przy wyborze aparatu powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko rozmiar sprzęt, ale i wszystkie parametry, które będą decydowały o jakości zdjęć oraz filmów. Zakup sprzętu stanowi inwestycję na długie lata, dlatego czasami warto trochę dołożyć i cieszyć się pięknymi zdjęciami z wakacji!