Jaki sprzęt warto wziąć w leasing?

Jaki sprzęt warto wziąć w leasing?

Leasing w ostatnim czasie zyskał na popularności i obecnie jest jedną z najchętniej wybieranych form finansowania różnego rodzaju sprzętów i urządzeń. Mogą z niego skorzystać jedynie osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą, dzięki czemu otrzymują dużo lepsze warunki finansowania. Jaki sprzęt warto leasingować?

Komputery i laptopy

Leasing komputerów i laptopów to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych form finansowania. Wiele osób postanawia skorzystać właśnie z tej opcji, ponieważ wiąże się z ona z możliwością skorzystania z dużo lepszych warunków spłaty, niż np.  w przypadku klasycznych rat czy pożyczki bankowej. Co ważne, leasing może obejmować sprzęt nowy, ale również ten używany! W ponowny leasing można wziąć nawet komputery poleasingowe, czyli takie, które były już wcześniej finansowane na tych zawodach, jednak właściciel zdecydował się zerwać umowę i zwrócić używany komputer. Wysokość raty uzależniona jest przede wszystkim od wartości sprzętu, wybranego okresu finansowania oraz wysokości wkładu własnego i końcowego wykupu. Warto dodać, że leasing można wziąć na kilka komputerów jednocześnie, a wymogi odnośnie zdolności kredytowej nie są w tym przypadku aż tak radykalnem, jak dla klasycznych rat.

Telefony komórkowe

Kolejnym sprzętem, który zdecydowanie warto objąć leasingiem, są telefony komórkowe. Nowe smartfony dobrej marki (np. iPhone) potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych, a biorąc podobne urządzenie na klasyczne raty, zapłacimy finalnie dużo więcej. Leasing to wygodniejsza forma finansowania, która gwarantuje dużo niższe oprocentowanie i możliwość wrzucenia części kosztów w wykup końcowy. Co ważne, wszystkie faktury otrzymywane od firmy leasingowej możemy wrzucać w koszty prowadzonej działalności gospodarczej, dzięki czemu finalnie zapłacimy niższy podatek dochodowy lub vat. To doskonałe rozwiązanie w przypadku zakupu np. telefonów służbowych dla kilku osób z firmy.

Sprzęt profesjonalny

W leasing możemy wziąć również profesjonalny sprzęt, którego potrzebujemy do codziennej pracy i rozwijania prowadzonej działalności gospodarczej. Jeśli zatem potrzebujesz profesjonalnych urządzeń do sterowania firmą lub maszyn budowlanych, możesz pokusić się o tę formę finansowania. Wiele osób decyduje się również na leasingowanie takich sprzętów, jak różnego rodzaju kamery, aparaty fotograficzne, sprzęt medyczny, a nawet łóżka do masażu czy sprzęt kosmetologiczny. Jak widzisz, możliwości w tym zakresie masz naprawdę wiele i wszystko zależy od twoich potrzeb!