Kamera GoPro – dla kogo…?

Kamera GoPro – dla kogo…?

Czy można zastąpić kamerą GoPro profesjonalną lustrzankę lub aparat bezlusterkowy – w codziennych fotografiach i filmach stylizowanych? Niekoniecznie. Jednak kamera GoPro nigdy po to nie powstała! Jej głównym przeznaczeniem jest film i fotografia ekspresyjna, często ekstremalna, a także… podwodna! Wpis ten pomoże Ci sprawdzić, czy to gadżet który może skraść Twoje serce.

Kamera GoPro – małe jest piękne!

Nie tylko piękne, ale i wytrzymałe oraz naprawdę proste w użyciu. Kamera GoPro bez problemu zmieści się w Twojej kieszeni, a przyczepiona do kasku na głowie w czasie uprawiania sportów czy do ramy roweru lub motocyklu nie wpłynie na jakość jazdy; nawet jej nie odczujesz. W czasie dalekich podróży nie musisz już martwić się, by znaleźć dla niej i jej akcesoriów tę odrobinę miejsca w bagażu, nie zdarzy się również, że przekroczysz jego limit w trakcie podróży samolotem.

Kamera GoPro – nad morze i w góry

Nie da się ukryć, że kamery GoPro przeznaczone do użytku w miejscach, w których profesjonalne aparaty i kamery nie zawsze opłaca się wyciągać. Oczywiście, w czasie profesjonalnych plażowych sesji kamera GoPro nie zastąpi lustrzanki czy hybrydy z obiektywem portretowym zmiennoogniskowym, który nada zdjęciu piękny efekt bokeh od słońca. Jednak w czasie szaleństw na piasku i w wodzie czy w trakcie zdobywania stromego szczytu bezpieczniej dla naszych funduszy jest zabrać ze sobą GoPro, która świetnie poradzi sobie z rejestracją ekstremalnych i ruchliwych momentów. Piasek czy woda nie stanowią dla niej problemu, ponieważ kamera Go Pro jest w pełni wodoodporna. Pozwala więc nurkować, może także działać w deszczu!

Szeroki kąt widzenia i jego zalety

Znakiem rozpoznawczym kamer GoPro stał się charakterystyczny ultraszerokokątny tryb fotografowania zwany potocznie rybim okiem. Można go zredukować, ustawiając węższą perspektywę, jednak to jedynie przycina obraz. Nie każdy będzie fanem tego efektu, jednak wśród sportowców i osób wykorzystujących kamerę zgodnie z jej przeznaczeniem, jest to nie lada gratka. W przypadku długich i szerokich obiektów można podejść blisko, by kamera GoPro uchwyciła je w całości, ponadto rybie oko świetnie współgra z ujęciami w ruchu, tworząc iluzję dynamiki. Zwierzęta czy portrety ludzi znacznie lepiej fotografować przeznaczonym do tego sprzętem, więc jeśli jesteś amatorem fotografii statycznej, GoPro niekoniecznie będzie Twoim pierwszym wyborem. Nie wyklucza to jednak zalet wynikających z posiadania jej jako dodatku, na który wybór powinien paść wtedy, gdy wybierasz się w podróż pełną ekscytujących wrażeń. To właśnie do tego kamery GoPro zostały stworzone!