Magia koła podbiegunowego

Magia koła podbiegunowego

Północna część Europy zdecydowanie nie należy do typowych destynacji wakacyjnych. W dzisiejszych czasach jednak wiele osób decyduje się na zupełnie inne, nowe doświadczenia. Letnie miesiące wcale nie muszą oznaczać plażowania, drinków z palemką oraz leniwego spędzania czasu. Miłośników aktywnego wypoczynku zdecydowanie zapraszamy na Islandię, która jest wyjątkowym miejscem na mapie świata.

Niezwykły krajobraz

Dlaczego warto wybrać właśnie tę lokalizację, a nie północne krańce Kanady czy Norwegii, nie wspominając już o Rosji? Islandia wyróżnia się pod wieloma kątami. Przede wszystkim wynika to z wpływu niezwykle dużej liczby mniejszych lub większych wulkanów, które są na wyspie. Zdecydowanie najczęściej możemy spotkać aktywne kratery, a erupcje lawy bardzo często znajdują się na szczycie wymarzonych destynacji turystów. Jeżeli dodamy do tego wiele piaszczystych plaż pomieszanych z wulkanicznym pyłem, otrzymamy niewiarygodny wręcz krajobraz. Z tego powodu warto zabrać ze sobą aparaty fotograficzne, dzięki którym będziemy w stanie uchwycić te wyjątkowe momenty oraz miejsca, będące unikatowymi w skali świata.

Głowa do góry

Miłośnicy oraz znawcy astronomii doskonale zdają sobie sprawę, dlaczego okolice koła podbiegunowego są tak wyjątkowe. Nie chodzi tutaj wcale o niższą temperaturę, wynikającą z bliskości wiecznie skutej lodem Arktyki. Wręcz przeciwnie – warto w niektórych momentach spojrzeć do góry. Ze względu na daną szerokość geograficzną, możemy podziwiać noc polarną, trwającą od końcówki grudnia, aż po początek marca. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o konieczność ciągłego siedzenia przy ognisku lub sztucznym świetle. Wręcz przeciwnie – dzięki nocy polarnej, mamy możliwość obserwacji zorzy. Wygląda ona surrealistycznie, jednak w wielu przypadkach jest to najbardziej wyjątkowe doświadczenie z możliwych.

Dla miłośników kinematografii

Islandia należy do wyjątkowych miejsc na ziemi. Jej potencjał dostrzegają nie tylko turyści, ale także przede wszystkich producenci filmowi. To właśnie na tej wyspie kręcone są ujęcia do największych hitów kinowych na świecie. Pościgi w śniegu w Szybkich i Wściekłych odbywały się właśnie tam. Warto także zwrócić uwagę na coś dla fanów serialu Gra o Tron. Przygody Jona Snowa oraz jego towarzyszy na dalekiej Północy także realizowano właśnie na Islandii.