Taras i ogród. Jakie materiały budowlane wybrać?

Taras i ogród. Jakie materiały budowlane wybrać?

Budowa i aranżacja ogrodu z tarasem wiąże się z wieloma decyzjami, a tym także z wyborem odpowiednich materiałów budowlanych. Które materiały sprawdzą się najlepiej?

Taras z płyt granitowych

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz taras był wykonany z trwałego i odpornego materiału, to doskonałym wyborem będą płyty granitowe. Hurtownia kamienia to miejsce, gdzie znajdziemy odpowiednie płyty, wybierzemy ich odcień i wielkość. Granit jest jednym z najtwardszych kamieni. Jest odporny na mróz, wiatr i wodę, dlatego z pewnością sprawdzi się idealnie na taras. Doskonale wkomponuje się wśród roślin i idealnie dopasuje do nowoczesnej elewacji domu. Granit jest praktycznym wyborem i inwestycją na lata, gdyż starzeje się powoli i nie traci swoich licznych właściwości. Utrzymanie płyt granitowych w dobrym stanie nie jest trudne - wystarczy użyć myjki ciśnieniowej. To doskonały materiał, jeśli planujemy spędzać wiele czasu na tarasie i zapraszać gości. Upadek jakiejś rzeczy nie uszkodzi płyt, gdyż są one bardzo twarde. Ten materiał świetnie sprawdzi się w nowoczesnych ogrodach.

Kostka brukowa w ogrodzie

Kostka brukowa to materiał o wielu zastosowaniach. Występuje w wielu odmianach, w różnych kolorach i kształtach. Przede wszystkim wykorzystuje się ją przy budowie podjazdu dla samochodów na przodzie domu. Jednak to nie jedyne zastosowanie, jakie ma kostka brukowa Kielce. Ten materiał doskonale posłuży do organizacji ogrodu. Można go wykorzystać do ścieżek, alejek czy otoczenia oczka wodnego. Za pomocą kostki możemy wyznaczać różne strefy znajdujące się w ogrodzie, na przykład strefę do grillowania i odpoczynku. Ten uniwersalny materiał możemy także wykorzystać jako powierzchnię tarasu, schodów zewnętrznych, a nawet do budowy grilla czy paleniska. Jest trwała i odporna na działanie warunków atmosferycznych. Dodatkową zaletą jest ogromny wybór kolorów i kształtów, dzięki czemu możemy tworzyć różnego rodzaju kompozycje w trakcie układania kostki.

Cegła w ogrodzie

Kolejnym materiałem budowlanym wartym uwagi jest cegła. Jest to materiał, który nigdy nie wychodzi z mody. Możemy go wykorzystać między innymi do budowy posadzki w ogrodzie. Świetnie sprawdzi się także w przypadku tarasu. Może także posłużyć do wyznaczania ścieżek w ogrodzie. Cegła jest materiałem bardzo popularnym. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się także imitacja cegły, która jest często wykorzystywana na elewację domu. Może w pełni odmienić wygląd budynku. Świetnym pomysłem będzie zastosowanie cegły na ścianę domu od strony tarasu. Dzięki temu wprowadzimy ciekawy klimat na przydomowym tarasie z ogrodem.