Taras marzeń - jaki materiał wybrać?

Taras marzeń - jaki materiał wybrać?

Taras przed lub za domem powinien być przestronny, przytulny i funkcjonalny. Jego konstrukcja musi być solidna i wytrzymała, odporna na upływ czasu. Z jakich materiałów i nowinek technicznych warto skorzystać w trakcie jego budowy? Podpowiadamy, z czego najlepiej skorzystać konstruując wymarzony taras!

Solidne podłoże.

Budowę domowego tarasu należy oczywiście rozpocząć od skrupulatnego projektu i szczegółowej wyceny potrzebnych materiałów. Warto nie oszczędzać na surowcach, ponieważ te z niższej półki często okazują się słabej jakości, co finalnie prowadzi do konieczności poprawiania pracy i dodatkowych kosztów. Podłoże tarasu musi być solidne równo ułożone, dlatego najlepiej wykorzystać do tego bruk. Znalezienie odpowiedniego dostawcy materiału wraz z ekipą budowlaną nie powinno być problemem. Kostka brukowa, Kielce czy Warszawa - wszędzie jest tak samo popularna i chętnie układana na domowych tarasach, podjazdach i podwórkach!

Bezpieczne schody.

Schody prowadzić mogą zarówno na taras, jak i z tarasu na zewnątrz. Bez względu na ten fakt, muszą być one solidne i bezpieczne. Schody tarasowe najlepiej zaprojektować w stylu dywanowym, czyli najmodniejszym w ostatnich latach. Świetnym rozwiązaniem będzie także zamontowanie płyt grzewczych pod stopniami, dzięki czemu będzie można po nich komfortowo stąpać nawet zimą. Materiał rekomendowany do wykonania takich schodów do bezdyskusyjnie granit płomieniowany. Jest to tworzywo solidne, odporne na działanie czynników zewnętrznych, a także bardzo bezpieczne i stylowe. Granit to także materiał idealny do wykonania zabudowań tarasu, poręczy i barierek.

Ściany dodające przestrzeni.

Domowy taras powinien być przede wszystkim przestrzenny, a miejsce na niego przeznaczone maksymalnie wykorzystane. Omówiliśmy już podłoże i schody, czas na rekomendację materiału do wykonania tarasowych ścian! W tym celu najczęściej stosuje się klasyczną cegłę, a najpopularniejsza jest ostatnio biała cegła dekoracyjna. Ściany wykonane z takiego materiału wyglądają bardzo stylowo, kolor biały optycznie powiększa przestrzeń tarasu, a sama trwałość cegły jest niepodważalna. Prawdopodobnie nie znajdziesz lepszego surowca do postawienia ścian na tarasie, a już na pewno nie tak solidnego i odpornego na upływ czasu!

Domowy taras to miejsce odpoczynku i relaksu. Projektując go i budując należy jednak pamiętać, aby był przede wszystkim bezpieczny i solidny. Dzięki temu będzie cieszył domowników przez dziesiątki, a może nawet setki lat!